Коронки

Коронка на зуб - це такий ковпачок, який охоплює зуб з усіх сторін, виконуючи захисну та відновлюючу функції. Вона відновлює форму зуба при значному руйнуванні карієсом. Протезування зубів коронками в Києві - це доволі таки поширена процедура. Але зараз матеріали для виготовлення зубних коронок змінилися, так як раніше використовували булат, золото та інші твердосплавні метали, то сьогодні вже використання металу використовується рідко, в основному в дитячій стоматології.

Вибір матеріалу для коронки напряму залежить від ступеня зруйнованості зуба. І тільки після видалення всіх уражених тканин зуба карієсом, лікар обираєте оптимальний варіант конструкції саме у Вашого випадку. Для отримання найкращого результату та сроку служби конструкції, спочатку видаляються некротизовані тканини, якщо зуб ліковано було раніше, то робиться ренгензнімок для оцінки стану кісткової тканини навколо зуба. При умові, що всі канали запломбовано якісно, до верхівки, і герметизм старої пломби над запломбованими кореневими каналами не порушено, то тільки тоді стоматолог може обробити зуб під коронку. В іншому випадку, якщо було порушено герметизм пломби (тобто вона випала, і можна бачити пломбувальний матеріал), тоді кореневі канали потребують повторного лікування. Також якщо є періапвкальні зміни (кіста зуба), неякісно запломбовані кореневі канали раніше.

Підготовка зуба під коронку - це в першу чергу  правильно проведена діагностика, для того щоб конструкція слугувала довгий час. Потім складання плану лікування, щоб пацієнт розумів які етапи будуть, скільки відвідувань.

Вибір матеріалу для коронки вирішується на основі Ваших естетичних побажань та рекомендацій лікаря-стоматолога. Вони бувають таких видів:

  • Керамічні коронки (пресована кераміка - головною їх перевагою є натуральність кольору, вони майже не відрізняються від натуральних зубів, вони міцні, переважно їх використовують на передню групу зубів,для досягнення більш естетичного вигляду).
  • Металокерамічні коронки (це сплав із нікелю, кобальту та хрому, який зверху вкритий керамікою, вони міцні, мінусом даного виду протезування є те, що з часом ясна контактуючи з металом можуть потемніти, та з часом може бути видно металічний край коронки, до того ж у деяких пацієнтів можлива алергія на сплав, цей вид коронок найнижчу ціну в силу своїх мінусів).
  • Коронки із діоксиду цирконію (виготовляються із спеціального сплаву, вони міцні, не викликають алергії, встановлюються на жувальну групу зубів, не потребують значного обточування зуба, довговічні в використанні).
Чи сильно препарується зуб?

Все залежить від того, скільки залишиться здорових тканин зуба (не уражених карієсом), і Ваших естетичних  побажань. Наприклад, під керамічну коронку препарування зуба буде мінімальним. Під металокерамічну коронку зуб буде обточуватися  максимально, і видалення нерву буде потрібно, тому даний вид конструкції використовується на депульповані зуби (з раніше лікованими каналами). Ціна металокерамічної коронки в Києві буде меншою за керамічну коронку.  Препарування під коронки з діоксиду цирконію більш щадне, аніж на металокераміку.

Етапи виготовлення

Після проведеної діагностики стоматолог проводить підготовку під майбутню конструкцію: фотопротокол, під стоматологічним мікроскопом препарує зуб, знімає відбитки, робить тимчасову пласмасову коронку і 5-7 діб в зуботехнічній лабораторії виготовляється коронка. Потім спеціаліст знімає пласмасову і  фіксує на постійний цемент постійну коронку. Всі етапи виконуються під мікроскопом.

Тип послуги Вартість
Керамічна коронка е.Мах CAD жувальна група зубів 8 000 грн.
Керамічна коронка е.Мах CAD фронтальна група зубів 9 000 грн.
Металокерамічна коронка 5 500 грн.
Коронка з оксида цирконія 8 000 грн.
Керамічна коронка на імплантаті + абатмент 15 000 грн.
Коронка з оксида цирконія на імплантаті + абатмент 14 000 грн.
dentistrytaxi faredentistry