Керамічні вініри

 

Привабливість людини складається з багатьох дрібниць. Красива посмішка дозволяє людині відчувати себе впевненіше, надає настрій. Вініри дозволяють відновити естетичні та функціональні недоліки зубів. Застосування і установка вінірів має цілий ряд переваг:✓ Постійний колір і блиск, який з часом не зникає (на відміну при відновленні зуба пломбувальними матеріалами).
✓ Естетичні характеристики кераміки максимально наближені до природних тканин (прозорість, текстура і т.д.).
✓ Міцність.
✓ Довготривалий срок служби кераміки.
✓ Зуби, які уражені карієсом та в яких є пломби, після встановлення вінірів стають міцніші.

Напевно кожен пацієнт ставив стоматологу ці запитання:
1- Що таке вініри чи це шкідливо для зубів? Вони псують зуби?
Керамічні вініри - це тонка керамічні пластинки, які установляются на передню поверхню зуба або можуть покривати весь зуб (вінір 360°). Правильно виготовлений та встановлений вінір не шкодить зубу та м`яким тканинам (яснам).
2- На які зуби ставлять зубні накладки і які до них показання?
Показання до установки вінірів:

• неправильна форма зубів, мікродентія - від природи маленькі зуби;
• діастеми, треми зубів - щілини між зубами;
• трещіни на емалі і відколи;
• ураження зуба карієсом;
• некаріозні ураження емалі: флюороз, гіпоплазія емалі - порушення структури емалі;
• заміна старих реставрацій із пломбувального матеріалу;
• зміна кольору зуба.
3- Чи варто робити вініри, які за і проти, або їх плюси чи мінуси, недоліки вінірів?
Застосування і установка вінірів має цілий ряд переваг:
• Постійний колір і блиск, який з часом не зникає (на відміну при відновленні зуба пломбувальними матеріалами).
• Естетичні характеристики кераміки максимально наближені до природних тканин (прозорість, текстура і т.д.).
• Міцність.
• Довготривалий срок служби кераміки.
4- Які бувають вініри, їх довговічність, термін служби, скільки вони тримаються? Які вініри краще? І взагалі на який час ставлять вініри?
Вініри бувають керамічні та композитні. Від вибору матеріалу з якого зроблений вінір буде впливати на термін служби та довговічність. Наприклад, композитні вініри (пластмасові) з часом змінюють колір та стають матовими, потребують полірування кожні 6 місяців. У них менша міцність. Керамічні - з часом не змінюють свою текстуру, гладкість та колір. Також на довготривалий результат лікування буде впливати технологія виготовлення та фіксація.
5- Як встановлюються вініри, як вони виглядають, яка обробка (обточування або зовсім без обточування) зуба?
Перед виготовленням та встановленням вініра стоматолог проводить аналіз параметрів обличчя та зубів, тканин пародонта. За результатами даних досліджень виготовляється Mock Up (макет - прототип майбутньої форми, розміру, положення зубів). Цей макет переноситься в ротову порожнину у вигляді майбутніх тимчасових вінірів. Це дає лікарю та пацієнту обговорити форму, побачити розмір та положення майбутніх вінірів. Вінір має вигляд тонкої пластинки з кераміки, яка накладається та фіксується на передню поверхню зуба. На глибину препарування під керамічний вінір будуть впливати такі фактори: теперішній колір зуба і який ми хочемо отримати, положення, кількість здорових тканин (якщо зуб уражений карієсом або відновлений пломбою), наявність проміжків між зубами.
Догляд за вінірами


Спеціальний догляд за вінірами не потрібний. Досить два рази на день чистити зуби і після прийому їжі очищати міжзубні проміжки зубною ниткою і раз в шість місяців приходити на профілактичний огляд і професійну чистку зубів до свого лікаря. Ці заходи продовжать термін служби вінірів і зубів.


Що таке естетика?


В теперішній час все частіше пацієнти звертаються до стоматолога для поліпшення естетичних властивостей обличчя. Посмішка стає ефективним інструментом для досягнення поставленої мети, будь то професійний або особистий інтерес. Саме вона визначає перше враження про зовнішність людини, і в подальшому формуються його зв'язок в суспільстві.

Поняття «естетики посмішки» в стоматології. Естетика (від грецьк. Aistheticos - відчуває, чуттєвий) - філософська наука, що вивчає область художньої діяльності людей, а також ціннісного ставлення між людиною і світом. Естетична стоматологія - область стоматологічної науки, що вивчає естетику щелепно-лицевої ділянки, її норми, аномалії і деформації, методи їх усунення та профілактики, тобто синтез галузей стоматології, які працюють в ім'я краси людського обличчя.

Записатися на прийом

    Оберіть зручну дату та час візиту

    Бажана дата:

    год.

    хв.

    UK